Co to jest ProtectSys?

System ProtectSys stanowi dużo bardziej zaawansowaną technologicznie wersję bezdestrukcyjnego systemu wykrywania przecieków przedstawionego powyżej.

ProtectSys jest „pre-instalowanym” systemem przeznaczonym do lokalizacji nieszczelności w izolacji przeciwwodnej pokrycia dachowego.

Jak działa ProtectSys?

Zasada działania systemu jest analogiczna do przedstawionej powyżej i w zasadzie wykorzystywany jest ten sam sprzęt i materiały do instalacji.

Jedyną różnicą stanowiącą jednocześnie innowację i postęp naprzód w dziedzinie systemów lokalizacji nieszczelności jest zastosowanie bezpośrednio pod warstwą izolacji przeciwwodnej specjalnej wysokoprzewodzącej siatki metalowej ProtectSys.

W związku z tym zastosowanie systemu ProtectSys wiąże się z podjęciem odważnej decyzji o jego zastosowaniu jeszcze przed rozpoczęciem robót izolacyjnych.

Po wykonaniu izolacji przeciwwodnej, bezpośrednio na jej powierzchni, układany jest taki sam kabel pomiarowy jak dla systemu opisanego powyżej, który po podłączeniu do generatora impulsów emituje na powierzchnię izolacji impulsy elektryczne.

W przypadku nawet najmniejszego rozszczelnienia i penetracji wody przez warstwę izolacji przeciwwodnej, tak samo jak powyżej, następuje zamknięcie obwodu elektrycznego, co jest odpowiednio sygnalizowane.

Zlokalizowana, z dokładnością do kilku centymetrów, nieszczelność za pomocą systemu ProtectSys może być szybko i tanio naprawiona.

Możliwości stosowania ProtectSys

ProtectSys może być instalowany na każdym z pokryć dachowych, na których można zainstalować opisany powyżej system wykrywania przecieków. Potrzebna jest jedynie decyzja Inwestora o instalacji siatki ProtectSys bezpośrednio pod warstwą izolacji przeciwwodnej pokrycia dachowego.

Zastosowanie siatki ProtectSys jest szczególnie polecane w przypadku, gdy warstwy izolacyjne znajdujące się pod izolacją przeciwwodną maja dość znaczną grubość (np. gruba warstwa wełny mineralnej) i szczelność (dość szczelnie ułożona warstwa paraizolacji, która może zapobiegać penetracji wody bezpośrednio na uziemioną konstrukcję lub znacznie ją wydłużać) i niekiedy muszą być znacznie nasączone wodą z przecieku (to w znaczący sposób obniża właściwości izolacyjne dachu), aby możliwe było zamknięcie obwodu elektrycznego do sygnalizacji nieszczelności.

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej systemu ProtectSys.

Materiały informacyjne do pobrania

Poniżej znajdą Państwo folder informacyjny o systemie ProtectSys. Niestety w chwili obecnej zawarte w folderze informacje są tylko w języku angielskim. Wkrótce dostępna będzie również i wersja polska.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią.

Folder informacyjny o systemie ProtectSys