O firmie

Firma Roof Consulting istnieje od 2005 roku, jednak na rynku budowlanym funkcjonuje od 32 lat.

W 1988 roku Ryszard Klatt stworzył firmę „Klatt i Dach” działającą wówczas w grupie większej firmy.
Klatt i Dach specjalizowała się wykonywaniu izolacji wodochronnych, fasad oraz pokryć dachowych z blachy.

Z dumą możemy powiedzieć, że większość nowoczesnych materiałów wprowadzaliśmy jako pierwsi w Polsce.

Wiedzę zdobywamy szkoląc personel za granicą.

Od 2005 roku wykonujemy badania szczelności izolacji wodochronnych dachów płaskich i tarasów. Do dnia dzisiejszego przebadaliśmy ponad 2000 obiektów. Badania wykonujemy kompleksowo w zakresie poziomej izolacji wodochronnej wraz z wszystkimi detalami mogącymi stanowić powód nieszczelności.

Oferujemy zaawansowane techniki pomiarowe umożliwiające bezdestrukcyjne wykrywanie przecieków.

 

W skład naszej kadry inżynierskiej wchodzą:

RZECZOZNAWCA BUDOWLANY w specjalności konstrukcyjno - inżynieryjnej obejmującej wykonawstwo w zakresie izolacji przeciwwodnych, tarasów, przekryć dachowych oraz okładzin zewnętrznych obiektów budowlanych;

INŻYNIEROWIE posiadający praktyczne doświadczenie w realizacji prac izolacyjnych, doborze odpowiednich rozwiązań materiałowych i projektowych;

TECHNICY posiadający fachową wiedzę i doświadczenie z zakresu instalacji, wykonywania pomiarów i interpretacji wyników pomiarów z zastosowaniem bezdestrukcyjnych systemów wykrywania przecieków oraz innych metod pomiarowych.

Współpraca

International Leak Detection Od 15 lat jesteśmy członkiem międzynarodowej sieci firm (www.ild-world.com) o podobnym profilu działalności, co gwarantuje nam stały dostęp do najnowszych zagadnień oraz nieustanne podnoszenie kwalifikacji.

Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad Od początku 2009 roku, Roof Consulting jest członkiem ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad, jest to efekt wieloletniej, owocnej współpracy z tą organizacją.
Zyskaliśmy stały dostęp do najświeższych informacji dotyczących rozwiązań projektowych i wykonawczych wykorzystywanych w tworzeniu przegród budowlanych oraz stosowaniu izolacji wodochronnych.
Jest to zarazem potwierdzenie wysokiej klasy Świadczonych przez Roof Consulting usług.

National Roofing Contractors Association Od 1994 roku jesteśmy członkiem międzynarodowej organizacji NRCA skupiającej specjalistów związanych z procesami tworzenia i utrzymania dachów

ALU GARDEN s. c. J. Bursiak, A. Bańkowska firma specjalizująca się w doradztwie w zakresie projektowania, wykonania i konserwacji elewacji aluminiowych i dachów szklanych, jak również uszczelnień w technologii DOW Corning.

Historia

Firma „Roof Consulting” powstała w 2005 roku, na bazie wieloletnich doświadczeń przedsiębiorstwa dekarskiego „Klatt i Dach” Sp. z o. o.  utworzonego w 1990 roku przez Ryszarda Klatt

Nasz personel zdobywał wiedzę podczas licznych zagranicznych szkoleń. Dodatkowo pierwsze realizacje były prowadzone pod nadzorem przedstawicieli następujących firm:

Wyroby bitumiczne:

 • Bitbau DORR – Austria
 • ICOPAL – Szwecja
 • INDEX – Włochy
 • RUBEROID – Wielka Brytania
 • SOPREMA – Francja
 • VEDAG – Niemcy

Folie PCV

 • SIKA TROCAL – Szwajcaria –Niemcy
 • SARNAFIL – Szwajcaria

Dachy z blachy

 •  CORUS – Niemcy
 • RHEINZINK - Niemcy
 • SILESIA - Polska

Czerpiąc wiedzę z zakresu wykonawstwa izolacji przeciwwodnych, fasad oraz pokryć dachowych z blachy jak również korzystając z ponad dwudziestoletniego doświadczenia naszych specjalistów, Roof Consulting oferuje usługi z zakresu:

- rzeczoznawstwa budowlanego w specjalności konstrukcyjno – inżynieryjnej (wykonawstwo izolacji przeciwwodnych, pokryć dachowych oraz okładzin zewnętrznych obiektów budowlanych)
- projektowania systemów izolacyjnych
- ekspertyz i opinii technicznych dotyczących stanu technicznego pokryć dachowych
- kompleksowego projektowania dachów płaskich i tarasów oraz innych przegród izolowanych termicznie i przeciwwodnie
- obliczeń cieplnych i konstrukcyjnych
- wykonywania pomiarów szczelności izolacji wodochronnych przy pomocy najnowocześniejszych metod i technologii.

Wieloletnie doświadczenie połączone z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w wykonawstwie i projektowaniu izolacji przegród budowlanych gwarantuje najwyższą jakość naszych usług.